Bize Sorun

Egzoz Partikül Filtresi Temizleme Makinesi

Egzoz partikül filtresi temizleme makinesi, sayesinde zararlı gazlar havaya karışmadan yok edilebilecek. CMP Clean Max Power çatısı altında yıllara meydan okuyan egzoz partikül filtresi temizleme makineleri üretiyoruz.

Dizel araçlarda yer alan yakıtın yanması sonucunda ortaya; CO, PM, HC ve NOx vb. zararlı maddeler çıkar. Bu zararlı maddelerin atmosferle karışmaması için partikül filtresi kullanılır. Egzoz partikül filtresinin yapısı, bal peteğini andırmaktadır. Görüntüsünden dolayı aynı zamanda “verimli altıgen” şeklinde de adlandırılmaktadır. Dizel yakıtlı arabalardaki emisyonu azaltmak için kullanılmaktadır. Partikül filtresinin emisyon standartlarını karşılama gibi bir görevi de bulunmaktadır.

DPF Temizleme Makinesi Ne İşe Yarar?

Partikül filtresi birçok etmene bağlı olarak tıkanabilir. Bunlar;

  • ♦ Yanlış özelliğe sahip yağ kullanmak,
  • ♦ Alınan düşük kaliteli yakıt,
  • ♦ Uzun süre aracı düşük hızda kullanmak,
  • ♦ Trafiğin yoğun olduğu alanlarda araçların kullanılması,
  • ♦ Aracın uzun süre rölanti şeklinde çalıştırılması,

Yukarıda belirttiğimiz tüm unsurlar zaman içinde partikül filtresinin tıkanmasına yol açar. Partikül temizleme makineleri; nanoteknolojiyle üretilirler. Temizleme işlemlerini, yıkama sıvısı kullanarak yapılır. DPF temizleme makineleri, emisyon standartlarıyla üretilirler. Partikül filtresi tıkandığında düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor. Temizleme işlemi için firmamız tarafından üretilen makineler, paslanmaz çelikten üretilmektedir. Zamana karşı meydan okuyarak eskimelere çok dayanıklı ürünler olduğunu söyleyebiliriz. DPF temizleme makineleri; Euro 4,5 ve 6 araçlarının tüm modellerinde kullanılabilir.

En İyi Partikül Filtre Temizleme Makinesi

Egzoz partikül temizleme makineleri içerisinde en iyisini bulmak için bazı değerlendirmeler yapmanız gerekiyor. Yapılan değerlendirmelerin sonucunda;

  • ♦ Kullanımının kolay olması,
  • ♦ Birim yıkama maliyeti,
  • ♦ Setifikasyon,
  • ♦ Enerji tüketimi,
  • ♦ Temizleme oranı gibi kriterlere bakılması gerekiyor.

Yukarıdaki kriterleri değerlendirip ondan sonra makine almak en mantıklısıdır. En iyi partikül filtre temizleme makinelerinin onun kalitesini ortaya koyacak CE gibi sertifikasyonlara sahip olması gerekiyor. En iyi partikül filtre temizleme makineleri hem aracınıza hem de cebinize uygundur. Çevreyi korumak için partikül filtresinin temizlenmesi gerekiyor. DPF temizleme makineleri, bu noktada da çok iyi işlevlere sahiptir. Filtreyi tam anlamıyla temizleyip, atmosfere zararlı gazların yayılması engellenir. CMP Clean Max Power, kaliteden ödün vermeden en iyi partikül filtre temizleyicilerini kullanıcılarına sunuyor.